Şirketlerine Kayyım Atanan Sosyal Medya Fenomeni Özlem Öz’den İlginç Taktik: Takipçi Kasıyor!

Haklarında beş farklı suçlamayla soruşturma başlatılan Özlem ve Tayyar Öz çifti, geçtiğimiz saatlerde ‘tanıdık’ bir strateji izlemeye karar verdi… Detaylar?

Bir anda edindikleri koca serveti ve hayatlarının her lüks detayını paylaşan Dilan ve Engin Polat, bir ay önce kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklandı.

Önce halkın sonra da devletin gözüne bakan çiftin sonu cezaevine gitmekle sonuçlanınca, bu sefer gözler çiftle benzerlik gösteren ve enteresan mal varlıklarına erişen diğer sosyal medya fenomenlerine çevrilmişti.

Diğer sosyal medya fenomenlerinin başında da Tayyar ve Özlem Öz çifti geliyordu. Avukat Feyza Altun’un “Bu ikisine de bakmamız lazım arkadaşlar” fitiliyle ateşlenen kaosun Öz çifti için de sonuçları oldu.

Uzunca bir süre sosyal medyada didik didik incelenen Özlem ve Tayyar Öz hakkında önce beş farklı suçlamayla soruşturma açıldı, ardından yurt dışına çıkış yasağı gelmişti.

Birkaç gün önce de Polat çiftinin yaşadı süreci takip eden Tayyargiller hakkında ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘Resmi belgede sahtecilik’, ‘Vergi usul kanununa muhalefet’ ve ‘Malvarlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek’ suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

Geçtiğimiz saatlerde ise Tayyargiller hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında çiftin 3 şirketine kayyım atandığı öğrenildi.

Biz takır takır işleyen süreci izlerken, Özlem Öz de bu sırada çok daha güvenli paylaşımlar yapmaya, Dilan Polat’ın tutuklanma sürecinden önce yaptığı gibi takipçilerinden gelen destek mesajlarını paylaşmaya devam ediyordu.

Ancak bugün itibariyle bir Dilan Polat taktiği daha uygulamaya karar verdi ve son hamlesini devreye sokarak hesabını gizliye alacağını duyurdu. “Gündemdeki son olayla ilgili şok açıklamayı” da gizliye alacağı hesabından yapacağını duyurarak son bir hışımla takipçi kasmaya karar verdi.

Hesabını gizliye aldıktan sonra gelen takip isteklerini kabul etmeyeceğini söyleyen Özlem Öz, “Hesabımı birazdan gizliye alıyorum” açıklamasını paylaşalı 7 saat oldu…

Akın akın yeni takipçiler gelmesini bekleyen Özlem Öz, bu sırada da boş durmadı. Takipçilerini @ozlemelaoz ve @ozlemmiraoz hesaplarına yönlendirerek dördüncü bebeğinin cinsiyetini 22 Aralık’ta Tayyar bey’in doğum gününde açıklayacağını duyurdu.

Ayrıca, tüm hesaplarından eşi Tayyar Öz’le beraber bir fotoğrafını paylaşarak “Medyadaki asılsız haberlere itibar etmeyiniz. Bu bariz bir karalama kampanyasıdır” dedi ve çalışanlarının zarar görmesini göze alamayacağının altını çizdi.

Aynı Dilan Polat gibi “hesabı gizliye alma” politikası izlemeye karar veren Özlem Öz’ün hesabı halen açık… İstediği artışı görmeden kapatacağa da benzemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x